O autorze
Mustang Klub Polska to stowarzyszenie skupiające właścicieli Fordów Mustangów od 1964 roku do modeli współczesnych. Obecnie realizują bardzo ambitny projekt - budują zabytkowego Mustanga z przeznaczeniem na tor. Plan mają bardzo ambitny, są jednak przekonani, że już nie raz udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Nie bez powodu zostali uznani najlepszym Fanklubem Motoryzacyjny 2012 roku.

Mustang Race 2013, dzień 1

11 sierpnia rozpoczął się kolejny Mustang Race. Jest to trzecia już edycja legendarnego rajdu, jedynego takiego eventu w Europie. W tegorocznej imprezie bierze udział 45 załóg, w tym: 40 z Mustang Klub Polska, 2 ekipy czeskiego klubu Mustang Riders Club oraz 3 załogi białoruskie.

W trasę wystartowały samochody trzech generacji I, IV i V, w wersjach fabrycznych oraz modyfikowanych, w różnych wersjach silnika od 130 kM do 780 kM.Tym razem trasa rajdu powiedzie z Warszawy poprzez Górę Kalwarię, Kazimierz Dolny, Lublin, Wieliczkę, Kudowę Zdrój do czeskiej Pragi.O co chodzi w imprezie? Tutaj nie jest najważniejsze kto pierwszy dojedzie do mety. Na trasie między Warszawą a Praga przygotowane są konkurencje, różnego typu atrakcje dla zawodników. W każdym z tych miejsc zawodnicy zdobywają punkty, które po zliczeniu wyłonią zwycięzcę. Rywalizacja jest tylko tłem dla wspólnej zabawy, poznawania innych włascicieli tych kultowych aut no i możliwością zaprezentowania ich szerszej publiczności. Mustang Race to towarzystwo obecnych lub przyszłych przyjaciół i wspólne pokononywanie kolejnych kilometrów po ciekawych zakątkach Polski i w tym roku jeszcze Czech.Uroczysty start imprezy odbył się w Parku Praskim, gdzie mieszkańcy Warszawy mogli podziwiać te wspaniałe auta oraz popisać się wiedzą z zakresu amerykańskiej motoryzacji, nagradzaną akcesoriami samochodowymi. Następnie uczestnicy rajdu udali się na tor techniczny FSO, gdzie niegdyś testowano Polonezy i Syreny. Dziś odbyły się tu próby sprawnościowe Mustangów pod czujnym okiem Piotra Wróblewskiego (Wróbla). Najlepsze przejazdy biorą udział w klasyfikacji generalnej rajdu, którego finał odbędzie się w sobotę w czeskiej Pradze.

Więcej o imprezie będzie można przeczytać codziennie na stronie mustangrace.com.pl
jeśli chcesz być na bieżąco to zapraszamy tutaj facebook.pl/mustangklubpolska
Trwa ładowanie komentarzy...